W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych

Grafika przedstawiająca informację

Przypominamy, że na podstawie  regulacji dotyczących Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków sformułowanych i zdefiniowanych w rozdziale 5a ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, od dnia 01.07.2021 roku powstał obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
Deklarację, dla istniejących budynków, należy złożyć do 30.06.2022roku,  natomiast dla budynków nowo powstałych w terminie 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.
Deklarację można złożyć samodzielnie na stronie:
http://www.zone.gunb.gov.pl/
Wystarczy nacisnąć przycisk złóż deklarację, lub złożyć osobiście lub listownie w Urzędzie Gminy właściwym dla lokalizacji budynku z deklarowanym źródłem ciepła.
Wzory deklaracji do pobrania pod załączonymi linkami.
Dodatkowe informacje:
https://www.gunb.gov.pl/sites/default/files/pliki/dokumenty/ulotka-1f-1.pdf?272
https://www.gunb.gov.pl/sites/default/files/pliki/dokumenty/ulotka2-min.pdf?299

Materiały

Deklaracja A
deklaracja​_A​_14​_nowa.pdf 0.25MB
Deklaracja B
PK-02-​_Deklaracja​_B​_14​_-​_nowa.pdf 0.28MB
{"register":{"columns":[]}}