W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ku Chwale Ojczyzny

Grafika przedstawiająca informację

Społeczność gminy Ruda Maleniecka na czele z Wójtem Gminy – P. Leszkiem Kucą, Przewodniczącym Rady Gminy – P. Piotrem Tarasińskim, Radnymi Rady Gminy, przedstawicielami lokalnego samorządu oraz mieszkańcami gminy uczciła Narodowe Święto Niepodległości podczas uroczystości patriotycznej w dniu 11 listopada 2022r.

Święto narodowe to moment refleksji nad naszą historią. Jest to bez wątpienia święto wszystkich Polaków, którzy wolność niepodległego kraju noszą w sercu.

Tegoroczne obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym w Lipie. Następnie odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, sprawowana w koncelebrze przez Proboszcza niniejszej Parafii – Ks. Marka Relidzyńskiego oraz Ks. Mariana Strzałkowskiego, który w  kazaniu w intencji poległych, dziękował za ludzi, potrafiących oddać życie za swoją Ojczyznę. Dlatego dziś jednoczymy się w modlitewnej i historycznej pamięci za naszych Bohaterów. Niech pamięć o wielkich Polakach, ich czynach i poświęceniu będzie najlepszym przykładem dla nas w budowaniu naszej jedności, w świadomości, że wolna i niepodległa Polska jest naszym wspólnym dobrem.

Po zakończonej Mszy Św. - Wójt Gminy -  Pan Leszek Kuca przywitał przybyłych na niniejszą uroczystość, przybliżył  tło historyczne wydarzeń z 1918r., a także zachęcił aby wspólnie świętować i cieszyć się Wolną Polską, gdyż Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ja stale zdobywać na nowo.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanki kwiatów oraz zapaleniem zniczy pod Obeliskiem poświęconym Bohaterom walczącym za  Ojczyznę przez delegację reprezentującą Samorząd Gminy Ruda Maleniecka.

Dajmy wyraz pamięci tym, którzy spiesząc z pomocą drugiemu człowiekowi złożyli ofiarę najwyższą – ofiarę swego życia.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}