W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne obchody Dnia Strażaka.

Grafika przedstawiająca informację

W dniu 12 maja br., przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z P. Wójt – Jolantą Orman oraz Przewodniczącym Rady Gminy i zarazem Wiceprezesem Oddziału Gminnego ZOSP RP zorganizowali gminne obchody z okazji  Dnia Strażaka. Na placu przed strażnicą OSP w Rudzie Malenieckiej licznie zebrali się Druhowie i Druhny z terenu całej gminy, by wspólnie uczcić tę podniosłą okazję. 

Obchody rozpoczęły się zbiórką pododdziałów przed strażnicą OSP w Rudzie Malenieckiej, a następnie została podniesiona flaga państwowa na maszt i wspólne odśpiewanie hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

W dalszej części spotkania Wójt Gminy – Pani Jolanta Orman uroczyście powitała zgromadzonych druhów strażaków, wyrażając podziękowanie i wdzięczność za ich nieustanną odwagę, bezinteresowną, braterską, ofiarną służbę i poświęcenie oraz zaangażowanie w różnych okolicznościach, życząc wszystkim bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym oraz nieustającej opieki Świętego Floriana.

Kolejnym punktem wydarzenia było uroczyste wręczenie odznak i medali za „Zasługi dla pożarnictwa”. Wśród odznaczonych znaleźli się  druhowie strażacy z jednostki OSP w Rudzie Malenieckiej, OSP Lipy i OSP Koliszowy. Wręczenia odznaczeń dokonali : Wójt Gminy Ruda Maleniecka – P. Jolanta Orman oraz Wiceprezes Oddziału Gminnego ZOSP RP -  P. Piotr Tarasiński.
Następnie zgromadzone pododdziały przemaszerowały do pobliskiego Kościoła Parafialnego, w którym została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. W homilii Ks. Proboszcz Paweł Węgrzynowski podkreślał rangę tej trudnej, a zarazem pięknej misji ratowania i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w ochronie zdrowia, życia i mienia, w myśl zasady „Bogu na chwałę ludziom na ratunek”.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka zakończyły się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}