W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Grafika przedstawiająca informację

W dniu 29 marca 2023r. uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej uczestniczyli w  eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Etap gminny niniejszego turnieju odbył się w dniu 29 marca 2023r. w budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych, w których wzięło łącznie udział 19 uczniów:
- I grupa – uczniowie klas I-IV
- II grupa – uczniowie las V-VIII
Uczestnicy zmagali się z pisemnym testem z dziedziny ochrony przeciwpożarowej, wykazując się dużą znajomością wiedzy, która przełożyła się na uzyskanie wysokiej punktacji. Spośród uczniów biorących udział w eliminacjach wyłonione zostały trzy najlepsze miejsca z każdej kategorii, z najwyższą liczbą punktów. Ponadto  Jury wytypowało po 2 uczestników  z każdej grupy wiekowej  do udziału w powiatowych eliminacjach OTWP. Gminę Ruda Maleniecka w eliminacjach powiatowych OTWP reprezentować będą: Bartosz Olejnik, Wiktor Bednarczyk – I gr. wiekowa (kl. I-IV) oraz  Bartosz Kucharczyk, Jakub Olejnik – II gr. wiekowa (kl. V-VIII).

OTWP stanowi szczególną okazję do zainteresowania uczniów problematyką bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, a także działalnością organizacji społecznych       w tym obszarze.

Zwycięzcom eliminacji gminnych serdecznie gratulujemy, życząc szczęścia i sukcesów na wyższych etapach, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnych latach.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}