W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Ruda Maleniecka ponownie przystąpiła do projektu pn. Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim w 2023 r.

Grafika przedstawiająca informację

Dzięki staraniom pracowników Urzędu Gminy w Rudzie Malenieckiej na czele z Wójtem Gminy Ruda Maleniecka Leszkiem Kucą, tut. samorząd po raz kolejny przystąpił do projektu pn.: „Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim w 2023 r.”. W dniu 30 października br. w Kielcach podpisana została umowa dotycząca współrealizacji ww. przedsięwzięcia.

Z uwagi na to, że projekt zakłada nasadzenia na działkach będących w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, pozyskane dla Gminy Ruda Maleniecka w ramach tegorocznej akcji sadzonki, posadzone zostaną przy nowym placu zabaw znajdującym się obok budynku dawnej szkoły podstawowej w m. Lipa. Nowe, oddane do użytku w lipcu br. rodzinne miejsce zabawy i relaksu, cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, dlatego też nasadzenie roślin miododajnych, stanowiące ważny element proekologicznych i środowiskowych działań przyjętych przez Samorząd Gminy Ruda Maleniecka, nie tylko upiększy teren, ale również przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, ukazując im proste działania, które prowadzą do zmniejszenia skutków zmian klimatycznych na Ziemi. 

W ubiegłych latach podczas realizacji projektu nasadzeń roślin miododajnych symboliczny udział w akcji wzięły dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, które pełne entuzjazmu i energii, wspólnie z Wójtem Gminy Ruda Maleniecka Leszkiem Kucą, sadziły młode drzewa i krzewy.

Całkowity koszt realizacji zadania sfinansowany został z budżetu województwa świętokrzyskiego.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}