W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„DROGI KU WOLNOŚCI...”

Poczet sztandarowy, składający się z dwóch dziewcząt i chłopca ubranych na galowo trzymający sztandar. Z lewej strony biało czerwona plansza z herbem i kwiatami oraz napisem DROGI KU WOLNOŚĆI

12 listopada 2021 w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzonych na uroczystości powitała Dyrektor Zespołu - Pani Urszula Piwowarczyk. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy - Pan Leszek Kuca oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Marcin Dudek.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie podczas programu poetycko-wokalnego przybliżyli wszystkim obecnym ważne wydarzenia z długiej historii Polski. Pogram obfitował w tańce, wiersze i piosenki patriotyczne.

Oficjalną część akademii uczniowie zakończyli tańcząc „Poloneza”.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}