W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Fotografia przedstawia wizerunek nowoczesnego cytomammobusa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zlokalizowanego na parkingu przed budynkiem Urzędu Gminy, w którym odbywały się bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne dla mieszkanek gminy Ruda Maleniecka.

W trosce o poprawę stanu  zdrowia mieszkanek Gminy Ruda Maleniecka ,w dniu 26 listopada 2021r. w godz: 10.00-16.00 zorganizowane zostało bezpłatne badanie mammograficzne  i cytologiczne dla mieszkanek gminy, w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi oraz raka szyjki macicy.

Rak piersi jak i szyjki macicy  jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet, dlatego badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, które pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Program obejmujący badanie mammograficzne skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z badań bezpłatnej mammografii. Natomiast badanie cytologiczne obejmuje kobiety w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z bezpłatnych badań cytologicznych. 


W naszej gminie program ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Z niniejszego badania skorzystało łącznie 28 mieszkanek. Badania odbywały się w reżimie sanitarnym, w wyspecjalizowanym cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, zlokalizowanym na placu przed budynkiem Urzędu Gminy. Obsługiwanym przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem, za pomocą nowoczesnego, ucyfrowionego aparatu mammograficznego i pracowni cytologicznej. Każda badana pacjentka została obdarowana  upominkiem z logo Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}