W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XIX Konkurs Gry na Fletach Podłużnych

03.06.2024

28 maja odbył się Konkurs Gry na Fletach Podłużnych zorganizowany już po raz dziewiętnasty przez panią Marzenę Gec, nauczycielkę muzyki i założycielkę zespołu wokalno-instrumentalnego „Campanella” działającego przy Szkole Podstawowej w Kobiórze.

XIX Konkurs Gry na Fletach Podłużnych

Przed jury w składzie: Andronika Krawiec, Joanna Pudełko, Aleksandra Wrona, Ewa Pilarska wystąpiło aż 44 solistów oraz 15 zespołów z powiatu pszczyńskiego, tyskiego i mikołowskiego (więcej niż w roku ubiegłym, co świadczy o niesłabnącej popularności konkursu). Z naszej szkoły wzięło udział 23 uczniów, których pasją do fletów zaraziła  i przygotowała do wystąpienia pani Marzena Gec. Warto podkreślić, że w tym gronie znalazło się pięć flecistek z klas pierwszych (Hanna Krukowska, Lena Otręba, Zofia Różycka, Milana Ryś oraz Zuzanna Skorodzień) i trzeba przyznać, że - jak na tak krótki czas nauki gry na tym instrumencie – poradziły sobie doskonale. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach: I (uczniowie klas I-IV), II (uczniowie klas V-VI), III (uczniowie klas VII-VIII) i IV – zespoły.
Najmłodsi wykonywali średniowieczny utwór „Estampida”. III miejsce w tej kategorii zdobyła czwartoklasistka Agata Olak, a Kinga Cylok, Martyna Drzał i Natalia Latusek zasłużyły na wyróżnienia.
Nieco starsi uczniowie mieli do zagrania popularny w XVI i XVII wieku taniec dworski „Pawana”. Za jego wykonanie Martyna Wacławek i Magdalena Wyród otrzymały II  miejsce, Emilia Malcharek i Michalina Strączek – miejsce III, zaś Hanna Paździor oraz Piotr Jastrzemski – wyróżnienia.
Najstarsi musieli się zmierzyć z „Sarabandą” i tu uczniowie z Kobióra zebrali laury: I miejsce Michał Kłobuch, II miejsce – Judyta Kubas, III miejsce – Monika Witańska, a wyróżnienia – Natalia Kruszewska, Natasza Matera oraz Weronika Tużnik.
W kategorii zespołowej, za wykonanie pieśni polskiej „Dobranoc ci, Anusieńku”,  duetowi Natalii Kruszewskiej i Emilii Malcharek przyznano II miejsce, a Martynie Wacławek i Michałowi Kłobuchowi  - III.
I na koniec wisienka na torcie: I miejsce dla zespołu „Campanella” za mistrzowskie wykonanie „Rufty Tufty”.
W oczekiwaniu na werdykt jury był czas na relaks przy musicalu „Sing” oraz na posiłek – prawdziwe śląskie „kołoczki” zakupione przez Radę Rodziców.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci - nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kobiór.  
Dziękujemy za udział, mając nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą dobrze wspominać to, wpisane już w kobiórską tradycję, majowe wydarzenie.

Materiały

Lista laureatów XIX Konkursu Gry na Fletach Podłużnych - 28 maja 2024 r.
Lista​_laureatów​_XIX​_Konkursu​_Gry​_na​_Fletach​_Podłużnych.pdf 0.22MB

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}