XIX Konkurs Gry na Fletach Podłużnych
03.06.2024
28 maja odbył się Konkurs Gry na Fletach Podłużnych zorganizowany już po raz dziewiętnasty przez panią Marzenę Gec, nauczycielkę muzyki i założycielkę zespołu wokalno-instrumentalnego „Campanella” działającego przy Szkole Podstawowej w Kobiórze.
Przed jury w składzie: Andronika Krawiec, Joanna Pudełko, Aleksandra Wrona, Ewa Pilarska wystąpiło aż 44 solistów oraz 15 zespołów z powiatu pszczyńskiego, tyskiego i mikołowskiego (więcej niż w roku ubiegłym, co świadczy o niesłabnącej popularności konkursu). Z naszej szkoły wzięło udział 23 uczniów, których pasją do fletów zaraziła i przygotowała do wystąpienia pani Marzena Gec. Warto podkreślić, że w tym gronie znalazło się pięć flecistek z klas pierwszych (Hanna Krukowska, Lena Otręba, Zofia Różycka, Milana Ryś oraz Zuzanna Skorodzień) i trzeba przyznać, że - jak na tak krótki czas nauki gry na tym instrumencie – poradziły sobie doskonale. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach: I (uczniowie klas I-IV), II (uczniowie klas V-VI), III (uczniowie klas VII-VIII) i IV – zespoły.
Najmłodsi wykonywali średniowieczny utwór „Estampida”. III miejsce w tej kategorii zdobyła czwartoklasistka Agata Olak, a Kinga Cylok, Martyna Drzał i Natalia Latusek zasłużyły na wyróżnienia.
Nieco starsi uczniowie mieli do zagrania popularny w XVI i XVII wieku taniec dworski „Pawana”. Za jego wykonanie Martyna Wacławek i Magdalena Wyród otrzymały II miejsce, Emilia Malcharek i Michalina Strączek – miejsce III, zaś Hanna Paździor oraz Piotr Jastrzemski – wyróżnienia.
Najstarsi musieli się zmierzyć z „Sarabandą” i tu uczniowie z Kobióra zebrali laury: I miejsce Michał Kłobuch, II miejsce – Judyta Kubas, III miejsce – Monika Witańska, a wyróżnienia – Natalia Kruszewska, Natasza Matera oraz Weronika Tużnik.
W kategorii zespołowej, za wykonanie pieśni polskiej „Dobranoc ci, Anusieńku”, duetowi Natalii Kruszewskiej i Emilii Malcharek przyznano II miejsce, a Martynie Wacławek i Michałowi Kłobuchowi - III.
I na koniec wisienka na torcie: I miejsce dla zespołu „Campanella” za mistrzowskie wykonanie „Rufty Tufty”.
W oczekiwaniu na werdykt jury był czas na relaks przy musicalu „Sing” oraz na posiłek – prawdziwe śląskie „kołoczki” zakupione przez Radę Rodziców.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci - nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kobiór.
Dziękujemy za udział, mając nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą dobrze wspominać to, wpisane już w kobiórską tradycję, majowe wydarzenie.
Materiały
Lista laureatów XIX Konkursu Gry na Fletach Podłużnych - 28 maja 2024 r.Lista_laureatów_XIX_Konkursu_Gry_na_Fletach_Podłużnych.pdf 0.22MB