W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Od 15 kwietnia rusza "Akcja Kastracja"

11.04.2024

Celem ZWIERZowej Akcji Kastracja! jest zmniejszenie liczby zwierząt bezdomnych oraz upowszechnienie ich humanitarnego traktowania. Przeprowadzanie zabiegów kastracji u zwierząt domowych to najbezpieczniejsze i najpewniejsze rozwiązanie zapobiegające przychodzeniu na świat niechcianych szczeniąt i kociąt, zapewnia zdrowie samicom, jak też ogranicza wałęsanie się samców.

Biało czarny pies na zielonym tle oraz informacja o akcji kastracja

Na dofinansowanie tych celów Gmina Kobiór pozyskała  dotację w kwocie 5 tys zł.

Od dnia 15 kwietnia 2024r. można pobrać w tutejszym urzędzie wniosek o dofinansowanie tego zabiegu dla zwierząt należących do mieszkańców zameldowanych na terenie gminy Kobiór lub nie posiadających meldunku na terenie gminy lecz składających corocznie deklarację podatkową w Urzędzie Skarbowym w Pszczynie jako mieszkaniec.

Wiecej informacji oraz wniosek można pobrać ze strony: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-kobior/kastracja-zwierzat
{"register":{"columns":[]}}