W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Kastracja zwierząt

Istnieje możliwość kastracji psów i kotów należących do mieszkańców zameldowanych na terenie gminy Kobiór lub nie posiadających meldunku na terenie gminy lecz składających corocznie deklarację podatkową w Urzędzie Skarbowym w Pszczynie jako mieszkaniec

Zasady dotyczące przeprowadzania akcji:

  • dofinansowanie kosztów zabiegów kastracji w celu zapobiegania bezdomności zwierząt, w wysokości 100% kosztów zabiegu
  • Przed wykonaniem zabiegu kastracji psa/kota właściciel zwierzęcia składa wniosek do Wójta Gminy Kobiór (dostępny w siedzibie Urzędu Gminy lub na stronie internetowej). Środki będą przyznawane do wyczerpania się kwoty przeznaczonej na ten cel - w 2023r wynosi ona 5000 zł.
  • Realizację zabiegów prowadzi w ramach umowy z Gminą Kobiór Gabinet Weterynaryjny „Bonifacy i Pankracy” lek.wet. Marta Gorczyńska, lek.wet. Stanisław Gorczyński Spółka cywilna, z siedzibą 43-210 Kobiór, ul. Centralna 40
  • Przyznanie środków na koszt zabiegu kastracji przysługuje właścicielowi, który ma aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie posiadanego psa.
  • Gmina Kobiór nie ponosi kosztów związanych z leczeniem powikłań pooperacyjnych oraz nie pokrywa dodatkowych kosztów w przypadku ujawnienia wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności w trakcie zabiegu kastracji.
  • Zwierzęta poddane zabiegom kastracji będą obowiązkowo oznakowane  poprzez wszczepienie mikro czipa i wprowadzenie danych o zwierzęciu i danych właściciela do bazy Safe Animals co jest warunkiem przyznania dofinansowania. W przypadku posiadania przez zwierzę mikro czipa, zostanie skontrolowana poprawność danych w bazie Safe Animals.

Materiały

Wniosek Do Wójta Gminy Kobiór o sfinansowanie zabiegu kastracji psa/kota
Wniosek​_o​_sfinansowanie​_zabiegu​_kastracji​_​_​_psa​_kota.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}