W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zostań Honorowym Dawcą Krwi

18.08.2022

Każdego roku, w miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień szpitale w całym kraju borykają się z problemem braku krwi. Ten deficyt spowodowany jest większą liczbą wypadków, a krew niestety jest lekiem, którego nie można w żaden sposób wyprodukować. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddawanie krwi jest bezcenne.

czerwona kropla krwi i czerwony napis oddaj krew na białym tle

Krew może oddać każda osobą w wieku od 18 do 65 lat, ciesząca się dobrym zdrowiem oraz:

  • która waży co najmniej 50 kilogramów,
  • u której w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii),
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Oddawanie krwi jest bezpieczne, nie wiąże się z żadnym ryzykiem i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia i życia. Krew, którą zdecydujesz się oddać jest niezbędna w stanach zagrożenia życia, umożliwia wykonywanie nowoczesnych i bardzo skomplikowanych zabiegów operacyjnych, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. 
Kto wie ... jutro, za miesiąc lub za rok, może to Ty będziesz potrzebował/a krwi. 
Krew możemy oddawać na co dzień w placówce terenowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, która znajduje się w Szpitalu Powiatowym w Leżajsku, ul. Leśna 22 (I piętro), tel. 17 242 03 07, godziny pracy 7.00 - 10.30.

 

{"register":{"columns":[]}}