W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Masz czas tylko do 30 czerwca na złożenie deklaracji CEEB

23.05.2022

Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

biały papierowy domek na zielonej trawie

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

  1. W formie elektronicznej, czyli przez Internet - za pomocą profilu zaufanego czy e-dowodu  jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Zachęcamy wszystkich do korzystania z elektronicznego sposobu składania deklaracji. W celu złożenia deklaracji można wejść na poniższą stronę: www.zone.gunb.gov.pl
  2. W formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać listem lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Grodzisko Dolne

W deklaracji właściciel domu powinien zgłosić wszystkie źródła ogrzewania kotły gazowe, węglowe czy na pellet lub ekogroszek, piecokuchnie, kominki, pompy ciepła. Wskazuje on bowiem informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw, o których mowa odpowiednio w art. 27a ust. 2 pkt 1 lit. a i c ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach.

{"register":{"columns":[]}}