W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zespół "Grodziszczoki" najlepszy na międzywojewódzkim konkursie

30.11.2022

Ludzie stoją na scenie z dyplomami w ręku, pani po lewej mówi do mikrofonu

W niedzielę 27 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbył się 20. Międzywojewódzki Przegląd Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”. Przegląd ma na celu prezentację zwyczajów i obrzędów związanych z dorocznym cyklem świąt oraz rodzinnych ceremonii z terenu województw podkarpackiego i lubelskiego. Zespoły poprzez przedstawianie scenicznych widowisk kultywują dawne zwyczaje, przekazując tym samym młodszym pokoleniom i środowiskom twórczym wartościowe treści, składające się na dziedzictwo kulturowe wsi polskiej. Spektakle pełne humoru, aktorzy mówiący charakterystyczną gwarą, to kopalnia wiedzy o zwyczajach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, o co głównie chodzi organizatorom tego wydarzenia.

Komisja konkursowa po obejrzeniu dziewięciu prezentacji I nagrodę przyznała Zespołowi Regionalnemu „Grodziszczoki” za widowisko „Sadzenie ziemniaków”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                        OK

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}