W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbiornik wodny "Czyste"

Cechami charakterystycznymi tutejszego ukształtowania terenu są liczne zakrzewienia, parowy, jeziorka i polodowcowe oczka. Największym z nich jest zbiornik wodny „Czyste”, który stanowi doskonałe miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Zalew "Czyste" z lotu ptaka. Wokół jeziora lasy i budynki

Obejmuje powierzchnię 8 hektarów. Położony jest w sąsiedztwie lasów sosnowych. Zbiornik posiada piaszczystą plaże na długości kąpieliska, które wydzielają kolorowe boje. W pozostałej części plaża jest trawiasta o łagodnym nachyleniu. W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się budynek gminnej informacji turystycznej oraz dwie przebieralnie dla wypoczywających. Zalew wyposażony jest w bezpłatny, duży parking z polem biwakowym, toalety i dwa punkty gastronomiczne. Znajdują się tam bary, miejsca na grille, place zabaw dla dzieci oraz boiska do gry w siatkówkę.

W tym miejscu zaczyna się i kończy 25,5 kilometrowy szlak rowerowy niebieski.

Materiały

Regulamin kąpieliska
regulamin​_kąpieliska.pdf 0.19MB

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}