W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy na konsultacje społeczne

03.08.2022

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy zapraszamy na konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Ziemia Łańcucka”. Konsultacje odbędą się jutro o godzi. 14:00 w Ośrodku Kultury w Miasteczku i trwać będą 2 godziny.

zdjęcie przedstawia siedem kolorowych ludzików z chmurkami nad głowami, wszystko jest na niebieskim tle , na górze napis na biało konsultacje społeczne

LGD „Ziemia Łańcucka” to stowarzyszenie, którego członkiem jest Gmina Grodzisko Dolne. Skupia w sobie 5 gmin. Stowarzyszenie otrzymuje środki finansowe z budżetu Unii Europejskiej na różnorodne projekty i inwestycje, które realizują gminy, stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich i jednostki OSP. Ze środków, które są w dyspozycji tego stowarzyszenia korzystają również przedsiębiorcy i osoby, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą. Na rozpoczęcie działalności gospodarczej przeznaczonych jest w każdym naborze od 50 do 80 tys. zł. To nieporównywalnie więcej niż oferują inne programy unijne i urzędy pracy. Na rozwój działalności gospodarczej można uzyskać dofinasowanie nawet na kwotę 300 tys. zł. Stowarzyszenia mogą wnioskować o finansowanie różnych zada, począwszy od budowy placów zabaw, grzybków, wiat tanecznych do nawet działań związanych z rewitalizacją parku, miejsca wypoczynku. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zakup strojów, instrumentów i innych zadań z dziedziny kultury i sportu.

Ze środków tego stowarzyszenia odnowiony został park, w którym znajduje się pomnik „Żywią i bronią”, a obecnie stowarzyszenie „Grodziszczoki” realizują zadanie inwestycyjne polegające na budowie placu zabaw w Parku Podworskim za Urzędem Gminy.

Warto, zatem przyjść na spotkanie, aby dowiedzieć się więcej na temat działalności tego podmiotu i środków finansowych, jakie chce przeznaczyć w najbliższej perspektywie unijnej na lata 2021 – 2027 na terenie naszej gminy.

Zapraszamy!

{"register":{"columns":[]}}