W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy na badania mammograficzne, cytologiczne i dermatologiczne

23.03.2023

białe tło po lewej stronie serce czerwone z białym napisem SOS po prawej stronie granatowe litery fundacja sos życie

Fundacja SOS Życie i Wójt Gminy Grodzisko Dolne zapraszają do skorzystania z bezpłatnej profilaktyki raka skóry, raka piersi i raka szyjki macicy. 
Od 30 marca do 3 kwietnia panie mają okazję skorzystać w CytoMammobusie z cytologii i mammografii, a na badania dermatoskopowe można zarejestrować się na 1 kwietnia bez względu na wiek i płeć. Aby umówić się na konkretną godzinę wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60. Rejestracja jest czynna od 8:00 do 17:00. 
Cytomammobus stanie obok Urzędu Gminy, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godzinach od 8:00 do 16:00. 
Mammografia i cytologia, te badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata - kobiety w wieku 25 - 59 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata - kobiety w wieku 50-69 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi. Cytologię pobiera wykwalifikowana położna i szczególnie zapraszamy młode panie od 25 roku życia. 

 

Zbadaj znamiona i pieprzyki. 1 kwietnia razem z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zapraszamy na bezpłatne badania dermatoskopowe, które dedykowane są wszystkim zainteresowanym bez względu na płeć i wiek. Rejestracja obowiązkowa pod numerem 17 582 40 60 – liczba miejsc ograniczona.
Na czym polega badanie dermatoskopowe? Podczas badania lekarz przykłada dermatoskop do zmiany skórnej, a urządzenie pozwala mu obejrzeć ją pod wielokrotnym powiększeniem. Dodatkowe oświetlenie obserwowanego obszaru pozwala uwidocznić głębsze struktury znamienia, co umożliwia wstępnie zakwalifikować zmianę skórną jako nowotworową lub też jako łagodne znamię barwnikowe. Badanie dermatoskopem nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Może być wykonywane w każdym wieku, także u kobiet w ciąży. 

{"register":{"columns":[]}}