W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy do udziału w konferencji na temat - "Możliwość wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich"

01.08.2022

Rzecznik Praw Obywatelskich i Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska organizuje 16 września 2022 roku w godzinach 11:00 - 15:00 konferencję poświęconą osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Podczas konferencji poruszane będą ważne tematy i sprawy osób chorujących i ich bliskich.

Tematy konferencji:

  1. Pomoc samorządu dla chorych opiekunów osób z otępieniem.
  2. Jak wygląda opieka w warunkach domowych.
  3. Jak wygląda opieka w dziennych domach pobytu.
  4. Jak wygląda opieka nad chorymi w omach opieki całodobowej.
  5. Sytuacja chorego i opiekuna w kontekście zachodzących zmian zdrowotny i psychologicznych. Jak chory leżący wpływa na życie rodzinne.
  6. Dostępne formy opieki w domu pacjenta.
  7. Rola grup wsparcia dla opiekunów osób z demencją w końcowej fazie choroby – model Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego.
  8. Osoby żyjące z demencją i ich opiekunowie rodzinni w Polsce i innych krajach.

W konferencji może wziąć udział każda zainteresowana osoba, poprzez łącza internetowe. Wystarczy wejść w link: https://youtu.be/rW0vNwqfY2U

Chęć udziału proszę zgłaszać pod adresem: alzheimer@brpo.gov.pl

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy. Podczas konferencji będzie możliwość, zdawania pytań ekspertom na czacie lub za pomocą maila:  alzheimer@brpo.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}