W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkolenie obronne

24.03.2023

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w kolejnej edycji kursów obronnych i wyższych kursach obronnych (KO i WKO), stanowiących element szkolenia obronnego, przygotowanych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 31 października 2022 r. w sprawie szkolenia obronnego (Dz. U. poz. 2348).

czarne tło biało czerwony orzeł złote si srebrne litery

Celem kursów jest zapoznanie uczestników z zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa i obronności, elementami polityki bezpieczeństwa oraz organizacją i zasadami funkcjonowania systemu obronnego państwa pod kątem roli poszczególnych uczestników w systemie obronnym.

Kursy zapewniają wszystkim uczestnikom:

– jednakowy (dzięki unifikacji treści), wysoki (dzięki udziałowi licznych ekspertów) poziom szkolenia,

– elastyczność i wygodę (odbywają się w formie asynchronicznego e-learningu na stworzonej w tym celu platformie dostępnej w wybranym miejscu u czasie),

– dostęp do aktualnej wiedzy (aktualizowane tematy, kompendia wiedzy do pobrania, możliwość wielokrotnego odtwarzania materiałów dydaktycznych).

Tematyka kursów obejmuje łącznie 17 zagadnień, przyjętych za najistotniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa i obronności państwa, a w ramach każdego z nich od kilku do kilkunastu tematów (łącznie ok 107 tematów), prezentowanych w formie filmów, wykładów, prezentacji, studiów przypadku oraz modułu łączącego formę praktyczną z teoretyczną pod nazwą „Urząd w działaniu”.

Zgłoszenia do udziału w kursie obronnym i wyższym kursie obronnym (część teoretyczna) są indywidualne. Aby się zgłosić – przejdź do formularza zgłoszeniowego KO (Ćw. Obr.)– WKO.

Udział w kursie obronnym i wyższym kursie obronnym jest bezpłatny.

Kursy obronne i część teoretyczna wyższych kursów obronnych prowadzone są wyłącznie on-line (w formie asynchronicznego e-learningu) na platformie szkolenie obronne. 

Więcej informacji oraz wszystkie materiały do pobrania dostępne sa na stronie: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/szkolenie-obronne

{"register":{"columns":[]}}