W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stowarzyszenie "Ziemia Grodziska"

Stowarzyszenie powstało w 1994 roku z inicjatywy osób zaangażowanych w rozwój i promocję Grodziska. Dzięki niemu wydawana jest „Gazeta z Grodziska i okolic”. Staraniem Stowarzyszenia w 1997 roku ukazała się książka „Wieś Małopolska – studium socjologiczne wsi Grodzisko w powiecie łańcuckim” prof. Józefa Burszty, a w 2000 roku ukazał się album „TURKI” będący skarbnicą wiedzy i ilustracji na temat oddziałów Turków z całego Podkarpacia.

Członkowie Stowarzyszenia „Ziemia Grodziska” opracowali również koncepcję wydania książki „Monografia Grodziska”. Dzięki współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja, podpisana została umowa na dofinansowanie projektu „Grodziskie Kapliczki”, w ramach którego za kwotę 14 900 zł odremontowano 5 miejscowych kapliczek.

{"register":{"columns":[]}}