W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stowarzyszenie Kobiety Gminy Grodzisko Dolne

Stowarzyszenie powstało w 2000 roku z inicjatywy 36 pań, głównie członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. Celem Stowarzyszenia jest podejmowanie i wspieranie ważnych działań na rzecz kobiet, a w szczególności koncentrowanie działań wokół problemów rozumienia i promowania praw kobiet, organizowanie spotkań szkoleniowo-doradczych na temat pozyskiwania dodatkowych źródeł dochodu dla kobiet wiejskich, prowadzenie kursów nauki gotowania, szycia, robótek ręcznych i innych oraz promocję gminy poprzez udział w konkursach i przeglądach kulinarnych.

W 2008 r. na płytce DVD wydany został przewodnik kulinarny „Grodzisko jadło”, opracowany przez Stowarzyszenie „Kobiety Gminy Grodzisko Dolne”. Składają się na niego przepisy dawnych lokalnych potraw, przekazane przez mieszkańców gminy, w tym na kaszę jaglaną ze śliwkami i marchewką, kulaszę, potrawkę z suszonych gruszek, pierogi z kaszą jaglaną.

{"register":{"columns":[]}}