W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku" - ruszają zapisy na bezpłatne treningi

12.05.2023

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

plakat w ciemnych kolorach białe i żółte litery po prawej stronie zarys kobiety

Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy znajduje się w załącznikach poniżej.

Materiały

Regulamin
Regulamin​_ws​_rejestracji​_uczestniczek​_projektu​_Samoobrona​_kobiet.pdf 0.17MB
Wykaz miejscowości i terminów realizacji szkolenia
Załącznik​_1​_Wykaz​_miejscowości​_i​_terminów​_realizacji​_szkolenia​_pn​_Samoobrona​_kobiet​_-​_zaufaj​_wojsku.pdf 0.22MB
Oświadczenie uczestniczki szkolenia
Załącznik​_2​_Oświadczenie​_uczestniczki​_szkolenia​_pn​_Samoobrona​_kobiet-​_zaufaj​_wojsku.pdf 0.09MB
Formularz zgłoszeniowy
Załącznik​_4​_Formularz​_zgłoszeniowy​_uczestniczki​_szkolenia​_pn​_Samoobrona​_kobiet-​_zaufaj​_wojsku.pdf 0.08MB
Klauzula informacyjna
Załącznik​_5​_Klauzula​_informacyjna​_pn​_Samoobrona​_kobiet​_–​_zaufaj​_wojsku.pdf 0.11MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}