W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Relacja z opłatka strażackiego w Chodaczowie

15.01.2024

strażacy siedzą przy stole w tle choinka

W dniu 13 stycznia, w budynku remizy OSP w Chodaczowie odbyło się noworoczne spotkanie strażaków ochotników z terenu naszej gminy. Tegorocznym organizatorem spotkania byli druhowie OSP Chodaczów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji strażaków w Kościele parafialnym w Chodaczowie, a dzieci ze szkół podstawnych z Chodaczowa i Laszczyn zaprezentowały widokowe przedstawienie  „Jasełka”. 

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli druhowie ochotnicy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy oraz zaproszeni goście m.in.  Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Karol Ożóg, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP p. Jerzy Paul, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy p. Jackiem Chmurą, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku, proboszcz parafii Chodaczów ks. Andrzej Żmudzki oraz lokalni przedsiębiorcy. 
Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania minionego 2023 roku, który był dość intensywny dla strażaków. Uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia. Wójt Gminy p. Jacek Chmura skierował do wszystkich strażaków wyrazy największego uznania za to, że każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i spieszą im z pomocą.
Po części oficjalnej  uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chodaczowie. Spotkanie opłatkowe było okazja do rozmów, umacniania więzi społecznych oraz wymianę spostrzeżeń i doświadczeń dotyczących bieżącego funkcjonowania jednostek OSP. Uroczystość opłatkową uświetnił, zresztą jak co roku występ Grodziskiej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Piątka. 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}