W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Relacja z jubileuszu 25 - lecia Klubu Motocyklowego WEHIKUŁ nad zalewem "Czyste"

29.06.2023

Parafrazując słowa znanej piosenki Andrzeja Rosiewicza można powiedzieć „25 lat minęło”, bo tyle lat oficjalnie istnieje Leżajski Klub Motocyklowy WEHIKUŁ.

trzech mężczyzn z gitarami stoją na scenie, w tle kobieta gra na perkusji

Leżajski Klub Motocyklowy "Wehikuł" został formalnie zarejestrowany jako stowarzyszenie zwykłe w 1998 roku, jako kontynuacja działalności nieformalnej grupy motocyklistów istniejącej od początku lat dziewięćdziesiątych.

Rok 2023 jest rokiem kolejnego jubileuszu istnienia klubu, a miejscem jego obchodzenie nie mogło być inne miejsce jak Zalew Czyste w Grodzisku Dolnym. Wielu zapyta pewnie – dlaczego. Już śpieszę z odpowiedzią: rok 2018 – 20 lecie klubu również odbyło się na terenie Zalewu Czyste w Grodzisku Dolnym. Wydarzenie to odbiło się głośnym echem wśród społeczności motocyklowej z kraju oraz wśród mieszkańców gminy Grodzisko Dolne i powiatu Leżajskiego. Podczas tegorocznych obchodów można było zauważyć liczne grono uczestników, którzy przybyli na jubileusz w koszulkach rocznicowych sprzed 5 lat.

Klub jako stowarzyszenie zwykłe finansowany jedynie ze składek członkowskich samodzielnie nie był w stanie finansowo podołać takiemu wyzwaniu. Więc o pomoc w organizacji zwrócił się m.in. do Pana Jacka Chmury Wójta Gminy Grodzisko Dolne, który objął patronatem jubileuszowy zlot.

Czas zlotu podzielony został na kilka części .

W pierwszym dniu na przybywających motocyklistów po zakwaterowaniu w namiotach wojskowych, które zostały udostępnione przez ZHP Hufiec Łańcut zorganizowane zostało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Następnie przy muzyce uczestnicy spędzili długie godziny dzieląc się opowieściami o zwiedzonych na motocyklu miejscach.

Drugi dzień obejmował mszę św. w Bazylice o.o. Bernardynów w Leżajsku, którą prowadził ks. werbista Eugeniusz Jaworowski  z Nysy - kapelan Leżajskiego Klubu Motocyklowego oraz brat Jaśko i Damian (również motocykliści) którzy służyli do mszy. Po zakończonej mszy nastąpiło poświecenie motocykli oraz przejazd ulicami Leżajska do Ośrodka Igloo w Grodzisku Dolnym.

Na miejscu na przybyłych motocyklistów oraz mieszkańców Grodziska Dolnego, Górnego. Leżajska i wielu innych miejscowości czekały różne atrakcje. Dzieci mogły pobawić się w zorganizowanym przez Panią Marię Guzy z Biedaczowa placu zabaw, dorośli mogli wziąć udział w różnych konkursach takich jak np. przeciąganie liny, toczenie opony i innych konkurencjach siłowych  oraz uczestniczyć w szkoleniu z ratownictwa drogowego w zakresie udzielania pierwszej pomocy motocykliście   Uczestnicy zlotu mieli okazję spróbować grochówki wojskowej przygotowanej przez OSP Laszczyny .

Podczas zlotu miała miejsce zbiórka pieniędzy na bardzo kosztowną operację przeszczepu wątroby dla Lenki Rupar z Żołyni.

Po podliczeniu zbiórki okazało się że na motocyklistów można zawsze liczyć, wolontariusze mieli pełne puszki datków.

Równocześnie trwały koncerty zespołów muzycznych Guitar Force oraz Get Break  a dzień zakończył koncert gwiazdy wieczoru - KSU.

W niedzielę ostatnim dniu zlotu pożegnań nie było końca. Wszystkim żal było odjeżdżać z gościnnej Ziemi Grodziskiej , a gdy już odjeżdżali to mówili że jeszcze tu wrócą .

 

                                                                                                                                      Andrzej „ANDI” Klecha

                                                                                                                                            Sekretarz Klubu

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}