W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przedszkole Samorządowe w Grodzisku Dolnym to dobre przedszkole

06.02.2023

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym często zastanawiają się, jakie przedszkole wybrać dla swojej pociechy, aby czuło się w nim bezpiecznie i szczęśliwie. Za dobre uznają takie, do którego dziecko lubi przychodzić. Spędza w nim wiele godzin, ale w tym czasie nie tęskni, bo dzieje się w nim dużo ciekawych rzeczy. Oczywiście z punktu widzenia rodzica dobre przedszkole powinno zapewnić też wszechstronny rozwój. Takim miejscem jest przedszkole w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Dlaczego to jest dobre przedszkole dla dzieci w wieku 3 – 6 lat?

dzieci siedzą w trzech rzędach pozują do zdjęcia i przytulają do siebie różne Przytulanki

Opieka

Dla nas bardzo ważna jest dobra opieka. Przede wszystkim dbamy o to, żeby maluchy czuły się bezpiecznie. Zatrudnieni nauczyciele to są osoby, które lubią pracować z dziećmi. Potrafią pomagać dzieciom w przezwyciężaniu trudności czy ich kłopotów emocjonalnych. Jak trzeba, pocieszą albo przytulą. Obserwują dzieci i odpowiednio reagują. Wychowawcy na bieżąco omawiają z dyrekcją sprawy dotyczące przedszkola i dzieci. Oczywiście pracę dzieci wspomagają specjaliści: logopeda, psycholog, pedagog, pedagog specjalny. Dbamy o to, żeby czas odpoczynku dostosowany był do indywidualnych potrzeb. Dziecko, które potrzebuje spać, ma taką możliwość, ale te przedszkolaki, które nie mają takich potrzeb, po prostu leżą i słuchają czytanych bajek. Ważne dla nas są spacery po okolicy i spędzanie czasu na placu zabaw. Jeżeli tylko na zewnątrz mamy sprzyjającą pogodę, maluchy wyruszają na świeże powietrze. Warto też wspomnieć o jedzeniu, które jest zdrowe i smaczne: dwudaniowe obiady, śniadania oraz pyszne podwieczorki, którymi często są pieczone ciasta, babeczki czy robione galaretki, budynie i kisiele.

Rozwój dziecka

Nasze przedszkole dba o twórczy i poznawczy rozwój dziecka. Codzienne zajęcia bazują na aktywności. Treści podstawy programowej realizowane w sposób różnorodny i ciekawy uzupełniane są innymi zajęciami lubianymi przez maluchy, a mającymi cel edukacyjny. Oczywiście jest język angielski, ale też rytmika i religia. Dzieci uwielbiają Dzień Pluszowego Misia, Dzień Pieczonego Ziemniaka, Dzień Jabłka czy Dzień Życzliwości. Pani pedagog w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadza zajęcia o tematyce bezpieczeństwa w Internecie, a dzieci przygotowane przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Grupa teatralna działająca w szkole zaprasza na oglądanie baśni. Nauczyciele zachęcają też dzieci  do udziału w konkursach. Wychowawcy dużą wagę przywiązują do tradycji. Przedszkolaki uwielbiają pieczenie pierniczków przed świętami Bożego Narodzenia, wspólną Wigilię czy topienie Marzanny, którą wcześniej trzeba wykonać. Oczywiście przedszkole aktywnie uczestniczy w obchodzonych w szkole świętach patriotycznych. Zawsze też przygotowuje program artystyczny na Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Mamy. Dbamy o wszechstronny rozwój poprzez zapraszanie ciekawych osób. Spotkanie z dentystą, weterynarzem czy z policjantem mają wymiar edukacyjny. Uzupełnieniem tych wszystkich działań są wycieczki edukacyjne i krajoznawcze, które mają też znaczny wpływ na rozwój młodego człowieka. Nieobce naszym dzieciom są wizyty w kinie, teatrze czy pobyt w centrum zabaw, fabryce baniek albo spotkanie z alpakami. Organizowana jest też zabawa andrzejkowa i choinkowa. Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi organizujemy zajęcia specjalistyczne w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Rodzice

Pomiędzy rodzicami a wychowawcami jest dobra wymiana informacji. Są na bieżąco informowani o postępach w rozwoju dzieci. Rodzice chętnie włączają się w organizowane uroczystości. W przedszkolu działa rada rodziców. Dyrekcja i nauczyciele wspólnie z rodzicami rozwiązują zaistniałe problemy czy rozmawiają na temat pokonywania trudności.

Zapraszamy do nas wszystkie dzieci od 3 do 6 lat. Na pewno polubią swoje przedszkole i będą czuć się ważną jego częścią. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapraszamy rodziców do kontaktu z dyrekcja szkoły tel. (17) 243 60 01

                                                         Przedszkole Samorządowe w Grodzisku Dolnym 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}