W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program szkoleniowy KOTWICA dla polskich wolontariuszy

04.05.2022

Ruszył bezpłatny program szkoleniowy KOTWICA dla polskich wolontariuszy, który powstał z inicjatywy koordynatorów zespołów wolontariuszy, którzy postanowili zadbać o kondycję psychiczną swojego zespołu i zgłosili potrzebę zorganizowania wsparcia.

biały napis komunikat na niebieskim tle

Ww. program przygotowuje do wolontariatu w warunkach wojennych lub wśród ludności doświadczonej traumą wojenną. Obejmuje on swoim zakresem psychoedukację dotyczącą traumy wojennej i sytuacji kryzysowych oraz tworzenie grup wsparcia pełniących rolę:

  • przygotowawczą do pracy w wysokim wojennym stresie,
  • wzmacniającą odporność psychiczną i emocjonalną wolontariuszy, szczególnie narażonych na stres, tj. pracujących na granicy, w punktach humanitarnych oraz na Ukrainie.

Program szkoleniowy KOTWICA został opracowany i jest prowadzony przez Fundację Anioły Kultury, która od 2014 r. współpracuje z organizacjami humanitarnymi działającymi w regionie Otef Gaza, a od wybuchu wojny na Ukrainie udziela wsparcia polskim wolontariuszom wraz z izraelskimi psychotraumatologami. 

Zgłoszenia do programu przyjmowane są tylko od zorganizowanych 7-15 osobowych grup. Koordynatorzy zespołu wolontariuszy, którzy chcieliby uzyskać wsparcie dla swojego zespołu, powinni przesłać zgłoszenie na adres e-mail: biuro@aniolykultury.pl lub SMS na numer telefonu +48 578 181 777. Natomiast, wolontariusz, który chciałby wziąć udział w programie, powinien zwrócić się do swojego koordynatora, aby zgłosił go wraz z grupą wolontariuszy, w której pracuje.

Obecnie prowadzony jest nabór do kolejnej grupy programu. Spotkania będą odbywały się w każdą niedzielę wieczorem przez kilka tygodni (forma on-line). Liczba miejsc jest ograniczona. Grupy są zamknięte. Będą przyjmowane pierwsze osoby, które się zgłoszą i będą spełniać jedno z następujących kryteriów:

  • systematycznie pracują na granicy polsko-ukraińskiej,
  • systematycznie rozwożą pomoc humanitarną na terenie Ukrainy,
  • pracują na Ukrainie,
  • pracują w centrach i punktach humanitarnych.
{"register":{"columns":[]}}