W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstało Miasteczko ruchu drogowego w Grodzisku Dolnym

30.11.2023

asfaltowe alejki, mini miasteczko ruchu drogowego

Gmina kończy realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zakup i montaż wyświetlaczy prędkości przy przejściach dla pieszych oraz budowę miasteczka ruchu drogowego przy Szkole w Grodzisku Dolnym”. Projekt został dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 w kwocie 435 795,05 zł. 
Wykonawcą inwestycji jest firma OBO ENERGY Sp. z o.o. z Rzeszowa. 
Wyświetlacze prędkości zostały zamontowane przy Szkole Podstawowej w Chodaczowie i przy Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym. Wyświetlają one prędkość z jaką poruszają się samochody oraz hasła np. szkoła czy zwolnij. 
Na placu po byłej mleczarni przy Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym zagospodarowano teren pod miasteczko ruchu drogowego. W ramach prac wykonano demontaż istniejących urządzeń i nawierzchni betonowych, a także wyrównano i rozplantowano teren. Wykonano również nawierzchnie ścieżek rowerowych asfaltowych, alejek z kostki brukowej, alejek żwirowych oraz nasadzenia i montaż elementów małej architektury. 
Powstałe miasteczko ruchu drogowego pozwoli dzieciom na naukę podstawowych zasad poruszania się po drogach publicznych oraz na praktyczne ćwiczenia np. jazdy na rowerze w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

logo

Ponadto w ramach projektu pn. „Poprawa zagospodarowania miasteczka ruchu drogowego poprzez budowę oświetlenia i minitoringu w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w Gminie Grodzisko Dolne” zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring, który zabezpieczy to miejsce i pozwoli uniknąć niszczenia terenu i zakłócania porządku publicznego w miejscu znajdującym się centrum  miejscowości. Oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu użytkowania terenu w celu edukacji bezpieczeństwa ruchu drogowego i dodatkowo zobrazuje początkującym uczestnikom ruchu w sposób kontrolowany jak wygląda poruszanie się po drogach w nocy. 
Projekt realizowany jest z budżetu Państwa w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołęcznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024 w kwocie 91 327 zł.

logo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}