W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powrót do zdrowia - powrót do pracy

30.12.2022

Rehabilitacja kompleksowa to szansa dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich stanu zdrowia

zdjęcie przedstawia z lewej strony wysoki budynek w piękny słoneczny dzień, na kolejnym obrazku salon z półkami wypełnionymi książkami, na następnym mężczyzn siedzących przy komputerze i na ostatnim salon z fosą i ławą

W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zawodowymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne. 

Rehabilitacja kompleksowa rozpoczyna się od oceny przez specjalistów stanu zdrowia, kondycji psychicznej oraz możliwości rozwoju zawodowego. Na tej podstawie przygotowany zostanie indywidualny program rehabilitacji oraz harmonogram działań i sposób oceny ich efektów. W przygotowaniu Indywidualnego Programu Rehabilitacji i jego realizacji będzie uczestniczyć zespół rehabilitacyjny w składzie:

  • Lekarz;
  • Fizjoterapeuta;
  • Psycholog;
  • Doradca zawodowy;
  • Pośrednik pracy;
  • Terapeuta zajęciowy;
  • Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją;
  • Inni specjaliści w zależności od potrzeb.

Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły zawodowy, psychospołeczny i medyczny. W ramach modułu zawodowego istnieje możliwość uzyskania wsparcia doradcy zawodowego. Podczas przygotowywania się do nowego zawodu najważniejsze jest szkolenie zawodowe, które odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej lub we współpracującej z nim instytucji szkoleniowej. Celem modułu medycznego jest przywrócenie utraconych funkcji organizmu lub ich odtworzenie w jak największym stopniu.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 882 789 258

{"register":{"columns":[]}}