W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Poprawiamy bezpieczeństwo na naszych drogach

Gmina przystąpiła do realizacji projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zakup i montaż wyświetlaczy prędkości przy przejściach dla pieszych oraz budowę miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Grodzisku Dolnym”. Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 w kwocie 435 795,05 zł. Wyświetlacze prędkości zostaną zamontowane po obu stronach przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Grodzisku Dolnym oraz po obu stronach przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Chodaczowie. Wyświetlacze, oprócz zmierzonej prędkości, będą wyświetlać także inne hasła, np. uwaga szkoła, zwolnij.
Zagospodarowanie placu po byłej mleczarni, przy Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym pozwoli stworzyć miejsce bw postaci ścieżek rowerowych służących nauce podstawowych zasad związanych z poruszaniem się na drodze przez najmłodszych użytkowników. Miejsce pozwoli na praktyczne ćwiczenia m. in. jazdy na rowerze w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Będzie uczyć odpowiedzialności, kultury i poszanowania innych użytkowników dróg publicznych. Dla dzieci jazda na rowerze to pierwsze spotkanie z zasadami ruchu drogowego, które towarzyszyć będą im przez całe życie, warto aby poznawały je pod okiem specjalisty i w miejscu bezpiecznym, a nie samodzielnie w ruchu drogowym, który nie wybacza błędów i braku zrozumienia tych zasad.

logo

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}