W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piknik Wojskowy promujący "Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową"

19.05.2022

21 maja (sobota) w Leżajsku odbędzie się Piknik Wojskowy promujący „Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową”.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

W ramach pikniku zorganizowane zostaną między innymi:

  • pokaz statyczny sprzętu wojskowego (pojazdy);
  • wystawienie punktów informacyjno – promocyjnych jednostek wojskowych wraz z uzbrojeniem i wyposażeniem;
  • występ młodych artystów miejscowych oraz z klubów garnizonowych;
  • grochówka dla uczestników pikniku.

Piknik odbędzie się w godzinach 11.00 – 18.00 przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku, ul. Adama Mickiewicza 65 w Leżajsku, na który serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Wojska Polskiego.
Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na pikniku działał będzie punkt rekrutacyjny, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).
Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}