W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ochotnicza Straż Pożarna Podlesie

Jasno, pomarańczowy budynek z czerwonym dachem.

Założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlesiu, był Leon Golec. W 1966 roku z inicjatywy ówczesnego sołtysa, powstał komitet założycielski organizujący OSP w Podlesiu.

Do rejestru stowarzyszeń i związków OSP została wpisana 2 stycznia 1967 roku.
Pierwszą siedzibą straży był budynek po rodzinie Przeszłowskich, gdzie odbywały się zbiórki i szkolenia. Następnie w 1970r. rozpoczęto budowę nowej remizy, przy której w czynie społecznym pracowali strażacy i mieszkańcy. Budowę zakończono w 1974roku.
Budynek zawiera garaż, świetlicę, salę widowiskową ze sceną oraz garderobę. Tu odbywają się zebrania, zabawy taneczne wesela oraz zbiórki.

Ochotnicza Straż Pożarna może pochwalić się sukcesami sportowymi drużyny dziewcząt i chłopców, którzy są mistrzami województwa. Drużyny z każdych zawodów wracają z pucharami i dyplomami, które do dziś zdobią kącik pamiątek.

{"register":{"columns":[]}}