W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy samochód dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy

20.06.2024

kobieta i troje mężczyzna pozują do wspólnego zdjęcia na tle srebrnego samochodu, mężczyzna wręcza kluczki kobiecie w czarnym stroju i rudych włosach

Dzisiaj, 20 czerwca miał miejsce odbiór nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd służyć będzie do przewozu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach i Filii w Zmysłówce.

Samochód Ford Turneo Custom M1 wyposażony jest w wiele rozwiązań technologicznych wspierających i ułatwiających przewóz osób niepełnosprawnych. Bus jest 9 miejscowy, w tym ma 1 miejsce do przewozu osoby na wózku inwalidzkim. To nowa odsłona sprawdzonego modelu tej marki, która obecna jest na rynku od dawna. Nowy model z 2024 roku, z szeregiem innowacyjnych rozwiązań, jako pierwszy w Polsce trafił do naszej gminy. Dziękujemy. Użytkownikom tego samochodu życzymy komfortowej i bezpiecznej jazdy.

Koszt zakupu samochodu to kwota 271 830,00 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 135 000,00 zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę kwoty, tj. 136 830,00 zł pokryła Gmina Grodzisko Dolne.

Zakupiony pojazd w znacznym stopniu poprawi standard transportu uczestników ŚDS w Laszczynach i Filii w Zmysłówce. Zwiększy również możliwość rozwijania różnych form integracji społecznych związanych z koniecznością przemieszczenia się tych osób.  

loga

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}