W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy okres zasiłkowy w Świadczeniach Rodzinnych

07.07.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Dolnym informuje, że od 1 sierpnia 2022 r. rozpocznie się termin składania wniosków na zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy oraz fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2022/2023 w formie papierowej. Od 01-07-2022 r. przyjmowane są wnioski w formie elektronicznej.

uśmiechnięta rodzina pozuje do zdjęcia. Mama, tata oraz dwoje dzieci i jedno niemowlę trzymane przez kobietę

Wnioski, które należy złożyć na okres zasiłkowy 2022/2023, w celu uzyskania świadczeń.

1. Zasiłek rodzinny wraz z dodatkami – przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami obowiązują dochody za 2021 r. ze zmianami do chwili obecnej. Kryterium dochodowe wynosi 674 zł (na osobę w rodzinie) lub 764 zł dla rodzin, których członkiem jest dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności.

2. Specjalny Zasiłek Opiekuńczy - przy ustalaniu prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego obowiązują dochody za 2021 r. ze zmianami do chwili obecnej. Kryterium dochodowe wynosi 764 zł (na osobę w rodzinie).

3. Fundusz alimentacyjny - przy ustalaniu prawa do funduszu alimentacyjnego obowiązują dochody za 2021 r. ze zmianami do chwili obecnej. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 900 zł (na osobę w rodzinie).

Wypełnione wnioski wraz z kopią wymaganych dokumentów (np. umowy o pracę, świadectwa pracy, nakazy podatkowe) należy złożyć pracownikowi świadczeń rodzinnych, pok. 29.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej: www.gops.grodziskodolne.pl lub odebrać we wcześniejszym terminie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Dolnym. W przypadku trudności z wypełnieniem wniosku istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z pracownikami świadczeń pod nr telefonu: 17 24 29 134, 17 24 36 163.

{"register":{"columns":[]}}