W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wójt Gminy odebrał kolejną promesę na realizację zadań inwestycyjnych w gminie

19.07.2022

15 lipca w Muzeum Ziemi Leżajskiej Wójt Gminy Grodzisko Dolne p. Jacek Chmura otrzymał z rąk p. Jerzego Paula Posła na Sejm RP promesę opiewającą na kwotę 2 500 000 zł na realizację zadań inwestycyjnych pn. "Budowa instalacji fotowoltaicznych zasilających obiekty gminne oraz modernizacja infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Grodzisko Dolne".

Zdjęcie przedstawia czterech mężczyzn ubranych w garnitury i kobietę w sukience w kwiaty pozujących razem do wspólnego zdjęcia, trzymających w rękach niebieskie tabliczki z kwotami jakie otrzymały. gminy.

Inwestycje polegać będą na:

1) budowie instalacji fotowoltaicznych, które będą zaopatrywać w energię elektryczną obiekty infrastruktury gminnej m.in.: Oczyszczalnię ścieków w Chodaczowie, Tłocznię w Grodzisku Dolnym, Stację uzdatniania wody w Grodzisku Górnym, Stację uzdatniania wody w Zmysłówce i Urząd Gminy. Instalacje będą miały łączną moc około 180 kW. 

2) modernizacji budynków trzech szkół na terenie gminy. W budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym przebudowane zostanie wejście do sali gimnastycznej wraz ze schodami, wymieniona zostanie nawierzchnia sali gimnastycznej oraz przebudowany stropodach nad pomieszczeniem szatni. Prace w Zespole Szkół w Grodzisku Górnym oraz w Szkole Podstawowej w Chodaczowie będą polegać na osuszeniu i modernizacji piwnic. Dodatkowo w SP w Chodaczowie zostanie wykonane odwodnienie terenu. Prace na tych  obiektach mają na celu zwiększenie funkcjonalności pomieszczeń i umożliwienie ich bezpiecznego użytkowania. 

Przewidywana wartość całej inwestycji to kwota 2 550 000 zł, z czego wkład własny gminy wyniesie 55 000 zł. 


Za wszelką pomoc i wsparcie w pozyskaniu tych środków Wójt Gminy p. Jacek Chmura dziekuje serdecznie  Posłowi na Sejm RP p. Jerzemu Paulowi. 

{"register":{"columns":[]}}