W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Najlepsi z ortografii 2024 wybrani

14.06.2024

młodzież z dyplomami i kobiety w sukienkach pozują do wspólnego zdjęcia

Po dłuższej przerwie Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzisku Dolnym po raz kolejny zorganizowała konkurs ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Grodzisko Dolne”.  Celem konkursu jest rozbudzenie czujności ortograficznej wśród młodzieży i zachęcanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim.

W tegorocznej, XIII już edycji, która odbyła się  11 czerwca, wzięło udział 9 uczniów z klas 7-8 ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Grodzisko Dolne. Komisja oceniająca, w skład której wchodzili poloniści, zwróciła uwagę na wysoki poziom i przygotowanie uczestników. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem, ale poradzili sobie z nim w miarę swoich możliwości.

Zwycięzcą został Krzysztof Wnęk – uczeń 7 klasy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.

Pozostali laureaci to:

II miejsce – Weronika Brzyska, Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku  Górnym

III miejsce – Julia Obajtek, Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

IV miejsce – Patrycja Sęk, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

V miejsce – Amelia Nowak, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

Zwycięzca konkursu otrzymał  nagrodę główną – pióro firmy Parker ufundowane przez Wójta Gminy Grodzisko Dolne oraz nagrodę książkową od biblioteki, które wręczyła p. Barbara Szczęch – dyrektor Zespołu ds. Oświaty.  

Finalistom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną, a  pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki.

Zdolnej młodzieży gratulujemy. Dziękujemy Wójtowi Gminy za ufundowanie nagrody głównej, a także dyrektorom i nauczycielom ze szkół za współpracę. Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z naszej oferty czytelniczej. Warto wykorzystać ten rok na przygotowanie się do kolejnego dyktanda.

Poniżej zamieszczamy tekst dyktanda dla wszystkich, którzy chcieliby się z nim zmierzyć.

                                                                                                                                    GBP W Grodzisku Dolnym 

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}