W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Most w Chodaczowie ponownie otwarty dla użytkowników

14.12.2023

most po obu stronach pomarańczowe barierki

Pod koniec listopada władze gminy wraz z wykonawcą i przedstawicielami Rady Gminy dokonali odbioru wyremontowanego mostu wiszącego na Wisłoku, który stanowi istotny element infrastruktury drogowej łączącej Gminę Grodzisko Dolne z Gminą Tryńcza. Z mostu korzystają na co dzień mieszkańcy nie tylko przygranicznych miejscowości: Chodaczowa i Wólki Małkowej, ale wszyscy ci, którzy dojeżdżają do pracy w obu kierunkach. To najkrótsza przeprawa mostowa przez Wisłok dla naszych mieszkańców z Chodaczowa i Grodziska Nowego.
Ostatnie miesiące z uwagi na remont tego mostu oraz mostu w Gniewczynie Łańcuckiej były trudnym okresem dla wszystkich osób, które codziennie muszą jeździć w kierunku Przeworska, autostrady A4, dojeżdżając do pracy do Jarosławia lub Rzeszowa. Brak alternatywnych dróg dojazdowych
powodował znaczne wydłużenie czasu dojazdu i drogi. Obecnie oba mosty są już oddane do użytku i nasi mieszkańcy mogą korzystać zarówno z jednego, jak i drugiego. Przypominamy w tym miejscu o obowiązujących ograniczeniach na moście. Zasady wprowadzone przed remontem tego mostu obowiązują nadal. Po moście dopuszczalny jest przejazd tylko pojazdów o dmc do 2 ton, motocykli, rowerów i ciągników rolniczych. Obowiązują ograniczenia dotyczące szerokości pojazdów (słupki ograniczające) oraz wysokości - max. 2,5 metra. Na moście podczas przejazdu może znajdować się tylko jeden pojazd, który porusza się z max. prędkością 10 km/h. Przestrzegajmy tych ograniczeń i zakazów. Przejazd po moście rejestrowany jest przez system monitoringu wizyjnego.
Most przeszedł gruntowny remont. Wymieniona została nawierzchnia na dojazdach, konstrukcja jezdna z drewna oraz bariery ochronne z siatki. Uzupełniono ubytki w betonie oraz zostały wypiaskowane i na nowo pomalowane elementy metalowe obiektu.
Mamy nadzieje, że most posłuży przez kolejne 10 lat bez remontu.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}