W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert "Greccio - Jubileusz 800 lat" w Muzeum Ziemi Leżajskiej

13.01.2024

plakat w jasnej tonacji ze złotymi wstawkami zaproszenie na koncert w tematyce Bożego Narodzenia. Na dole plakatu grafika żłóbka z postaciami Maryi i Józefa

Zapraszamy serdecznie na niezwykły koncert pt. "Greccio - Jubileusz 800 lat" , który odbędzie się w Muzeum Ziemi Leżajskiej 13 stycznia (sobota) o godzinie 18:00 w towarzystwie zespołu za5pierwsza z rozśpiewanym wsparciem Zawirowanych w Pasji.  To wyjątkowe wydarzenie połączy w sobie nie tylko tradycyjne kolędy, lecz także piosenki świąteczne, upamiętniające narodziny Chrystusa.

Dodatkowo w trakcie koncertu towarzyszyć nam będą teksty źródłowe zaczerpnięte z życiorysu Św. Franciszka z Asyżu.

Koncert nawiązuje do historycznego wydarzenia w Greccio, gdzie Św. Franciszek z Asyżu w 1223 roku stworzył pierwszą szopkę, ukazującą narodziny Jezusa. 

To symboliczne przedstawienie było prekursorem współczesnych jasełek i miało głęboki wpływ na tradycję Bożonarodzeniową.

Dołącz do naszej wspólnoty i przeżyj wyjątkowe chwile podczas tego koncertu, który przeniesie Cię w atmosferę Bożego Narodzenia.

Wstęp wolny.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}