W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat policji

03.02.2022

Dzielnicowi Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym informują, że w okresie od 01.01.2022 r. do 30.06.2022 r. na terenie miejscowości Zmysłówka, Opaleniska, Podlesie - asp. Stanisław Gałdyś oraz na terenie Laszczyny, Chodaczów i Nowe Grodzisko - asp. Stanisław Półćwiartek realizują zadanie w ramach Planu działania priorytetowego, którego celem jest znaczne ograniczenie zdiagnozowanego zagrożenia nie stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez kierujących rowerami oraz urządzeniami transportu osobistego oraz pieszych.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Głównymi elementami zdiagnozowanego zagrożenia, na które dzielnicowi będą zwracał uwagę i podejmować odpowiednie działania jest brak wymaganego przepisami oświetlenia w rowerach, oraz brak elementów odblaskowych u pieszych poruszających się w ciągu dróg publicznych ( obowiązek posiadania elementów odblaskowych jest wymagany u pieszych poruszających się po zmroku oraz zawsze poza terenem zabudowanym), niewłaściwe korzystanie z dróg i chodników, ryzykowne zachowania gównie na rolkach, deskorolkach i hulajnogach oraz popularnych w ostatnim czasie hulajnogach elektrycznych.
Posterunek Policji w Grodzisku Dolnym apeluje o zapoznanie się z aktualnymi przepisami i stosowanie się do nich, jak też o aktywne uczestnictwo właściwych zachowań na drodze.

{"register":{"columns":[]}}