W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejne spotkanie seniorów za nami

20.10.2023

kobiety i mężczyźni siedzą przy stołach zastawionymi różnymi produktami

W dniu 18 października w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbyło się pełne radości drugie spotkanie Seniorów z Fundacją Biedronka.

Spotkanie to było wyjątkowe z uwagi na rekordową frekwencję, najwyższą od początku naszych spotkań.

Wśród gości, którzy dołączyli do nas na tym wydarzeniu byli nie tylko Seniorzy, ale także wiele szanowanych osób z naszej społeczności.

Gościliśmy Ojca Zdzisława Grada – misjonarza z Madagaskaru,  Pana Kazimierza Stępnik, Panią Monikę Czop – kierownika ODR w Leżajsku oraz Urszulę Młynarska – specjalista ODR w Leżajsku, radnych do powiatu leżajskiego Panów Romana Matuszka i Józefa Majkuta.

Ojciec Zdzisław Grad – nasz rodak, opowiadał o życiu na Madagaskarze, o kulturze plemion zamieszkujących ten obszar. Praca Misjonarza wymaga wiele poświęceń i wyrzeczeń. Dzięki ogromnej cierpliwości, a także poszanowania kultury rodzimej udało się przekazać wielu malgaskim plemionom sens Dobrej Nowiny.

Pan Kazimierz Stępnik podzielił się z uczestnikami spotkania wrażeniami z działalności misyjnej na Madagaskarze. Zaprezentował poruszający film, obrazujący heroiczne działania pracy Misjonarza na rzecz Malgaszów żyjących w skrajnym ubóstwie, głodzie, bez dostępu do opieki medycznej, kultury, edukacji i szans na godną pracę, a przy tym  nie raniąc ich godności, nie niszcząc ich kultury.

Zadbałyśmy, aby nikt nie pozostał głodny- panie z KGW Grodzisko Dolne przygotowały bogate menu, które obejmowało: różne sałatki, bigos cygański, śledzie , galaretki, przepyszne ciasta oraz napoje.

Oprawę muzyczną sprawował zespół muzyczny: Państwo Anna Śliwa – wokal, Damian Babiarz – akordeon, Ryszard Tarnowski – saksofon, Józef Skiba – gitara oraz Wojciech Wołowiec – kontrabas. Atmosferę podgrzewały przyśpiewki biesiadne, które wywołały uśmiech na twarzach wszystkich obecnych.

Ten dzień był pełen uśmiechu, śpiewu, przeżycia duchowego oraz świetnej zabawy.

Chciałybyśmy podziękować wszystkim, którzy mogli uczynić to wydarzenie możliwym. Największe podziękowania należą się członkiniom KGW Grodzisko Dolne. Nie możemy również zapomnieć o Paniach z OK w Grodzisku Dolnym, które przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia.

Jesteśmy pełni wdzięczności za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, ze przyszłe spotkanie przyniesie również wiele radości i uśmiechu.     

zdęcie

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}