W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kobiety świętują swój dzień

12.03.2025

dwie kobiety w długi wieczorowych sukniach stoją na scenie, jedna trzyma mikrofon w ręce druga śpiewa do mikrofonu, w tle inne kobiety siedzące przy stolikach

W sobotę, 8 marca 2025r., w Ośrodku Kultury odbył się wieczór artystyczny pod hasłem „Kobietom… Paniom… Damom” dedykowany wszystkim kobietom. Na scenie wystąpiły tego wieczoru zespoły działające pod patronatem naszej placówki – Zespół Regionalny „Grodziszczoki”, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Leszczynka”, Zespół Śpiewaczy „Wiola” oraz Chór Żeński „Coro Bella Donna” wraz z solistami i zespołem muzycznym.

Sobotnie występy zainaugurował Zespół Śpiewaczy „Wiola”, po czym nastąpiło wręczenie nagród laureatkom Konkursu Literackiego „Kobiety – słaba płeć czy odwrotnie?.” Z kolei w wykonaniu „Leszczynki” zgromadzona publiczność obejrzała zabawny skecz pt. „Chory facet” i posłuchała utworów ludowych.

Zespół Regionalny „Grodziszczoki” tym razem wystąpił ze znanymi piosenkami typowo dla pań, m.in. „Złoty pierścionek”, „Milion białych róż”, „Czerwona jarzębina”, „Za zdrowie pań”.

Po występie Zespołu delegacja gminna w osobach: Wójta Gminy pana Jacka Chmury, Przewodniczącego Rady Gminy pana Jerzego Gdańskiego i radnego Andrzeja Sigdy wręczyła wszystkim obecnym paniom kwiaty i przekazała okolicznościowe życzenia.

Puentą wieczoru był widowiskowy występ Chóru Żeńskiego „Coro Bella Donna” wraz z solistami i zespołem muzycznym. Wykonawcy przenieśli publiczność w niezapomnianą atmosferę lat dwudziestych minionego wieku pełną eleganckich strojów, kawiarnianych spotkań i znanych przebojów muzycznych o kobietach. Cały wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze, a czar tego urokliwego spotkania zapewne zapisze się na długo w pamięci jego uczestników.

                                                                                                                                         Małgorzata Burda-Król

Więcej zdjęć z tego wydarzenia na stronie Ośrodka Kultury 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}