W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Grodziscy Cymbaliści najlepsi w Polsce

19.12.2022

W dniach 3 i 4 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się prezentacje konkursowe w ramach 41. edycji Spotkań Cymbalistów, mających niepowtarzalny charakter w skali kraju

Mężczyzna ubrany w ludowy strój gra na cymbałach

Spotkania te ocalają od zapomnienia sztukę gry na cymbałach - tradycyjnym, charakterystycznym dla Podkarpacia instrumencie. Niezwykle istotne jest stwarzanie ludowym muzykom możliwości do zaprezentowania sztuki gry oraz integracja i wymiana doświadczeń uczestników konkursu. Na konkurs odbywający się w Wojewódzkim Domu Kultury przyjechali młodzi i starsi muzycy przede wszystkim z Podkarpacia, Małopolski oraz Warmii i Mazur, gdzie wciąż kultywowane są tradycje gry na tym wyjątkowym instrumencie. W tym roku na scenie zaprezentowała się rekordowa ilość solistów-cymbalistów bo aż 31 w czterech kategoriach wiekowych z trzech województw. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej gminy, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie.

W kategorii młodzież do lat 30 pierwszą nagrodę ex-aequo zdobyli Agnieszka Rydzik i Michał Rydzik, a trzecią Aleksandra Rydzik i pochodzący z Podlesia Piotr Markocki, który reprezentował TCK w Tryńczy. Natomiast w kategorii debiutantów, czyli osób biorących udział w Letniej Szkole Gry na Cymbałach drugie miejsce zajęła Weronika Brzyska.

Naszym muzykom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za krzewienie i popularyzację gry na cymbałach i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                 Ośrodek Kultury 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}