W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ekologiczne podsumowanie projektu

dziewczynki i chłopcy występujący na scenie

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to święto na rzecz ochrony środowiska, które wpisuje się
w założenia 
przedsięwzięcia realizowanego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym
pt. „Naukowo i technicznie o ekologii” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ten dzień został wykorzystany do edukacyjnego podsumowania działań przedsięwzięcia, które promuje wiedzę na temat zagrożeń i problemów, z jakimi zmaga się nasze środowisko naturalne oraz skupia się na ochronie naszej Ziemi.

 Spotkanie naukowe odbywało się pod znakiem edukacji ekologicznej i możliwości kształtowania świadomości ekologicznej.

Na program  wydarzenia złożyło się:

-lekcje ekologiczne angażujące uczniów z kl. I-III,

-ciekawe przekazanie wiedzy ekologicznej,

-odegranie scenki promującej działania ekologiczne,

-interakcje z uczestnikami spotkania dotyczące zagadnień ekologicznych.

Warto też zwrócić uwagę na wykorzystane metody pracy, które nie pozwalały nudzić się uczestnikom spotkania i w polisensoryczny sposób docierały do odbiorców. Zastosowane metody: dyskusja, pokaz, obserwacja, odegranie scenki, wykonywanie ćwiczeń, rozmowy tematyczne, zajęcia plastyczne, burza mózgów, quiz tematyczny.

Podsumowanie ekologicznych działań projektowych zostało zorganizowane przez panią Agnieszkę Kulpę i uczniów uczestniczących w przedsięwzięciu. Dużym atutem była bardzo różnorodna i atrakcyjna forma zmagań z zagadnieniami ekologicznymi. Na pewno to edukacyjne wydarzenie zainspirowało młodych ludzi do nowych działań i refleksji w tematyce ekologicznych wyzwań.

 

 

                                                                                  Monika Fila

                                                                                  koordynator projektu

 

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}