W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Do 27 maja trwa nabór wniosków w programie grantowym Działaj Lokalnie prowadzonym przez Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku

06.05.2024

Organizacje pozarządowe lub grupy mieszkańców z powiatu leżajskiego i przeworskiego, które mają pomysł na zmianę, chcą rozwiązać problem społeczności, zainicjować ciekawe działania, w ramach tego konkursu mogą ubiegać się o dotację w wysokości 6000 zł.

szare tło, grafika przedstawia młodych ludzi siedzących przy stole z laptopami

Celem programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez realizację projektów obywatelskich, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego i dóbr wspólnych.

Program adresowany jest do mających siedzibę na terenie powiatu leżajskiego oraz przeworskiego:

  • organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,
  • stowarzyszeń zwykłych zarejestrowanych w ewidencji prowadzonej przez starostę,
  • posiadających osobowość prawną, oddziałów terenowych organizacji pozarządowych,
  • grup nieformalnych, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z następujących instytucji publicznych: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, dom kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej, jednostka samorządu terytorialnego, Lokalna Grupa Działania,
  • grup nieformalnych, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Maksymalna kwota dotacji - 6 000 zł.

TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ: do 27 maja 2024 r.

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW: elektronicznie,  za pośrednictwem generatora dostępnego dla wnioskodawców od dnia 22.04.2024 r. pod adresem https://generatorspoleczny.pl

SPOTKANIA INFORMACYJNE (zachęcamy do udziału, zwłaszcza tych, którzy zamierzają aplikować do programu po raz pierwszy):

  • 06 maja o godz. 16.00, siedziba Fundacji, ul. Targowa 9 w Leżajsku. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą mailową (e-mail do kontaktu w tej sprawie: fundacja@lsr.pl),
  • 08 maja o godz. 16.00, siedziba Starostwa Powiatowego w Przeworsku, sala obrad na parterze, ul. Jagiellońska 10.

INDYWIDUALNE SPOTKANIA KONSULTACYJNE: w okresie naboru wniosków, siedziba Fundacji, ul. Targowa 9 w Leżajsku, po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu daty oraz godziny.

KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW: przed ostatecznym złożeniem wniosku zachęcamy do jego wcześniejszego skonsultowania drogą mailową lub telefoniczną.

Do pobrania:

Regulamin http://fundacja.lsr.pl/pliki/dl24/01.regulamin_lokalnego_konkursu_grantowego_DL_2024%202024-12-22.pdf

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}