W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Darowizna dla Szkoły Podstawowej w Opaleniskach

14.12.2023

Czarny napis Informacja na białym tle, podkreślony czerwoną linią

Fundacja PKO Banku Polskiego przyznała darowiznę na „Wyposażenie łazienek w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Witołda Nowiny - Sawickiego w Opaleniskach”.
Celem projektu był zakup niezbędnej armatury, która zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły. Szkoła powstała w latach 50 - tych XX wieku. Jest to niewielka placówka licząca 66 uczniów (37 uczniów klasy 1 - 8 oraz 29 dzieci w wieku przedszkolnym).
W ramach swojej działalności szkoła dba m.in. o należyty stan obiektu w tym bieżące remonty. Dzięki realizacji projektu oraz otrzymanej darowiźnie możliwe było wyposażenie szkolnych łazienek w niezbędną armaturę.
Z otrzymanej darowizny zakupiono i zamontowano umywalkę, spłuczki do WC, dziecięce deski sedesowe, elektryczny podgrzewacz do C.W.U. Częstym problemem jaki występował w szkole była twardość wody co przyczyniało się do niszczenia urządzeń sanitarnych tj. zaworów, grzałki w bojlerach, spłuczek do WC, dlatego zakupiono również uzdatniacz wody, dzięki któremu poprawiła się jej jakość, co ma ogromny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły.

logo

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}