W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Charytatywne dyktando na Święto Niepodległości

10.11.2022

Od 11 do 13 listopada zostanie zorganizowana 3. wirtualna edycja charytatywnego dyktanda z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Może w nim uczestniczyć każdy – dorośli, młodzież i dzieci. Środki zebrane podczas tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment zegara, po prawej na beżowym tle z zarysem białych punktów w kształcie owalu z napisem Wydarzenia

Jak wziąć udział w dyktandzie:

  • zaloguj lub zarejestruj się w serwisie dyktanda.pl
  • kliknij na tej stronie „Weź udział”
  • w dniach 11-13 listopada napisz charytatywne dyktando
  • przed przystąpieniem do dyktanda zostaniesz poproszony/a o opłatę w dowolnej wysokości (minimum 1 zł). Dostępne metody płatności: przelewy natychmiastowe, karta płatnicza, BLIK.

Jest to dyktando ze słuchu. Zadaniem uczestników będzie prawidłowe zapisanie treści odsłuchiwanego nagrania. Nagranie można zatrzymywać i przewijać. Należy zwracać uwagę na interpunkcję oraz na wielkość liter. Każda osoba, która napisze dyktando, otrzyma pamiątkowy dyplom.

Treść dyktanda została przygotowana specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego.

 

{"register":{"columns":[]}}