W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Będzie wyniesione przejście dla pieszych przy szkole w Grodzisku Górnym

W ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024”  zreazlizowane zostanie zadanie pn. "Poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg publicznych na terenie gminy Grodzisko Dolne poprzez budowę przejścia dla pieszych przy szkole w Grodzisku Górnym".  Przejście będzie odpowiednio oświetlone, z sygnalizacją pulsacyjną i dodatkowo wyniesione, co spełnić ma funkcję spowolnienia ruchu pojazdów. Jego budowa jest konieczna ze względu na lokalizację i natężenie ruchu w tamtym miejscu. Zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w tamtym miejscu stanowi również słaba widoczność pieszych na krętej w tym miejscu drodze. Najbliższe przejście dla pieszych znajduje się w odległości 250 m od szkoły, na rondzie. Dzieci niejednokrotnie przechodzą przez jednię w okolicach szkoły w różnych miejscach, co przy natężonym ruchu stanowi obecnie realne niebezpieczeństwo dla nich utraty zdrowia lub nawet życia.
Realizacja tego projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przejście wyniesione zmusza kierowców do zwalniania prędkości, co pozwala na zdecydowane skrócenie drogi hamowania.

W ramach zadania zostanie przeprowadzony szereg szkoleń na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w których weźnie udział co najmniej 300 osób, w tym dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy wsi Grodzisko Górne i osoby starsze z terenu całej gminy. Prowadzący szczególny nacisk będą kładli na odpowiedzialność wszystkich użytkowników dróg, tj. dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych poprzez posiadanie elementów odblaskowych, poruszanie się chodnikiem lub poboczem, przechodzenie w miejscach oznakowanych, zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na jezdnię. W trakcie szkoleń zostanie rozdanych 500 szt. opasek odblaskowych, które poprawią widoczność użytkowników dróg po zmroku. Dzięki szkoleniom nastąpi wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie drogowym.

logo  logo

{"register":{"columns":[]}}