W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

15 stycznia rusza Konkurs "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele"

29.12.2022

15 stycznia 2023 roku rusza IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" dla dzieci szkół podstawowych.

granatowe tło z prawej strony napis mistrz recyklingu i przyjacielem w kolorze żółtym z lewej strony uśmiechnięta twarz chłopca w biało czerwonej czapce

Konkurs proponuje nauczycielom i ich uczniom aktywizujący sposób zdobywania wiedzy i korzystanie z nowoczesnych metod nauczania i uczenia się. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie odpowiedzi na jedno zadanie w jednej z form dopuszczonych regulaminowo a więc: w formie koncepcji gry planszowej, pracy plastycznej lub pracy multimedialnej mp3-mp4.
Udział w konkursie jest dla uczniów okazją rozwijania kompetencji kluczowych, eksperymentowania i doświadczania. Poprzez stwarzanie sytuacji do samodzielnego dochodzenia do wiedzy, uczniowie mogą czerpać zadowolenie ze swojej pracy, być może dlatego tak chętnie uczestniczą w naszym konkursie. Pod okiem swojego nauczyciela uczą się korzystania z różnych źródeł informacji, a tym samym rozwijają umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, tj. uczą się samodzielnie logować, korzystać z klawiatury, wykonują ćwiczenia w naszych konkursowych aplikacjach edukacyjnych, ćwiczą myślenie logiczne i przestrzenne, są świetnym sposobem na podnoszenie kompetencji matematyczno-przyrodniczych. 

Konkurs dedykowany jest uczniom klas 4 - 8 szkół podostawowych. 

Więcej informacji o konkursie na stronie: https://chlorofil.com.pl/ix-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-ekologicznego-mistrz-recyklingu-i-przyjaciele/

{"register":{"columns":[]}}