W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rachmistrzowie spisowi już dzwonią!

Spis Ludności i Mieszkań

Od 13 maja rachmistrzowie spisowi rozpoczęli swoją pracę przez telefon. Będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Na terenie Gminy Bodzechów akcję spisową wspiera sześciu rachmistrzów. Dzwonią tylko i wyłącznie z numeru 22 828 88 88. Każda z takich osób ma oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ . Dodatkowo każdy z nas może zapytać rachmistrza o jedną z pięciu ostatnich cyfr swojego numeru PESEL. Rachmistrz zna nasz nr PESEL.

Ze względu na pandemię koronawirusa, rachmistrzowie nie będą odwiedzać respondentów w domach  aż do odwołania.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej!!! Takich pytań w formularzu spisowym nie ma!

Jeśli zweryfikowałeś rachmistrza i jesteś pewien, że dzwoni do Ciebie w celu przeprowadzenia spisu, pamiętaj, że zgodnie z ustawą nie możesz odmówić podania mu danych.

Nadal jednak można spisywać się przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/ oraz w Gminnym Biurze Spisowym.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Bodzechów, aby nie zwlekali z obowiązkiem udziału w spisie i zachęcamy nadal do korzystania z możliwości samospisu. Na obecną chwilę mamy jeszcze ponad 10 tys. mieszkańców do spisania się.

Zdjęcia (1)