W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pasowanie na czytelnika

W dniach 12 i 16 marca 2021 r. w Bibliotece Szkolnej w Szewnie miała miejsce niezwykła uroczystość. Odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1 A oraz klasy 1 B do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Uczniowie przybyli do czytelni wraz ze swoimi wychowawcami, by stać się pełnoprawnymi użytkownikami zbiorów bibliotecznych i móc wypożyczać je do domu. Podczas rozmowy z bibliotekarką, panią Beatą Nadbrzuchowską, uczniowie wprowadzeni zostali w świat książek. Dzieci wysłuchały także próśb książki.


Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez  przyszłych czytelników przysięgi, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała z rąk pani bibliotekarki pamiątkowy dyplom, a każdy uczeń upominek książkowy, który będzie przypominał o tej uroczystej chwili. Na zakończenie dzieci mogły po raz pierwszy wypożyczyć książeczki z Biblioteki Szkolnej. Mamy nadzieję, że od dziś biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zdjęcia (1)