W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Matematyka bez granic” i I Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek w Szewnie

Matematyka bez granic

Dnia 2 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 6c i 8c ZSP w Szewnie po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic). Była to już  XXXII edycja tego konkursu,  który organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Patronat nad Międzynarodowym Konkursem „MSF” w Polsce objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne.

„Matematyka bez Granic” to konkurs międzyklasowy rekomendowany przez MEiN i Kuratorium Oświaty w Kielcach. W wersji Junior adresowany jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych, zaś w wersji Senior do uczniów 8 klas szkół podstawowych i oraz pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. 

W zależności od kategorii uczestnik rozwiązuje rożną ilość zadań: Junior 8 lub 9, Senior 10 lub 13, z czego pierwsze zadanie podane jest w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim). Należy przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w jednym z podanych języków obcych.

Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie taką formą sprawdzenia swojej wiedzy i rywalizacją na arenie międzynarodowej (w konkursie bierze udział 27 krajów świata). Z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wyłonienia lidera grupy i podziału na podzespoły, aby praca poszła sprawnie i w miłej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Natomiast 1 czerwca 2021 roku uczniowie klas 1-8 ZSP w Szewnie wzięli udział w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Łamigłówek.

Olimpiada odbywała się on-line i miała na celu popularyzację matematyki i zadań logicznych, łamigłówek, twórczego rozwiązywania problemów. Zorganizowana została przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie angażują się w konkursy matematyczne, rozwijając w ten sposób swoje zainteresowania i pasje, bo MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE. Organizatorami zmagań matematycznych w szewieńskiej szkole były panie Dorota Stęień-Zając, pani Beata Majcher oraz pani Katarzyna Kasprzyk.

Zdjęcia (3)