W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat o dyżurach telefonicznych Gminnego Biura Spisowego w Bodzechowie.

Jak wypełnić formularz spisowy NSP?

Gminne Biuro Spisowe w Bodzechowie ds. organizacji i przeprowadzenia Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań informuje, że od dnia 10 września 2021 roku do 30 września 2021 roku będzie pełnić dyżury także popołudniami oraz w weekendy.

Czas trwania dyżurów obejmuje oczywiście godziny pracy urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00, a także godziny popołudniowe (dyżury telefoniczne) - do godziny 20.00 oraz w weekendy również telefonicznie od 10:00 do 19:00.

Kontakt telefoniczny:

1. Koordynator spisu - 690 027 057

 

Już  10 tys. mieszkańców gminy Bodzechów wzięło udział w Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jednak jeszcze 3 tys. mieszkańców nie spełniło swojego obowiązku spisowego.

Przypominamy, że podstawową, obowiązkową a przede wszystkim najwygodniejszą i najbezpieczniejszą metodą przeprowadzenia spisu jest samospis internetowy poprzez aplikację na stronie https://spis.gov.pl/. Wystarczy na to poświęcić tylko kilkanaście minut i to w dowolnym momencie. Jedyne co nam potrzebne to laptop oraz Internet a nawet wystarczy telefon z Internetem.

Apelujemy więc szczególnie do ludzi młodych, aby pomogli swoim rodzicom, dziadkom, jeżeli będą oni mieli trudności z dopełnieniem obowiązku spisowego jak najszybciej. Będziemy mogli wtedy pomóc wszystkim, którzy chcą się spisać a nie mają możliwości tego wykonać!

A o to krótka instrukcja jak to wykonać.

Wchodzimy na stronę https://spis.gov.pl i klikamy w PRZEJDŹ DO APLIKACJI SPISOWEJ, wybieramy metodę logowania klikając w PROFIL ZAUFANY (jeśli posiadamy) albo klikamy w PESEL. Następnie klikamy w ZDEFINIUJ HASŁO  i uzupełniamy pola: PESEL, Nazwisko rodowe swojej matki oraz ustalamy hasło i klikamy DALEJ. Od tego momentu zaczynamy już spis.

Samospisu może dokonać jedna dorosła osoba z mieszkania (która zaloguje się pierwsza) za wszystkie osoby w mieszkaniu lub osoby dorosłe spisują się samodzielnie.

Uwaga: Dzieci poniżej 18 roku życia powinny być spisane przez rodziców lub opiekunów. Dane dotyczące osób nieobecnych przekazują osoby pełnoletnie wspólnie z nimi zamieszkałe.

Oczywiście cały czas można spisywać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 a także w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy Bodzechów (ul. Mikołaja Reja 10, 27-400 Ostrowiec Św.), gdzie pracownicy Gminnego Biura Spisowego służą pomocą.

Dodatkowo cały czas prace spisowe wspierają rachmistrzowie. Przeprowadzają oni wywiady telefonicznie jak i bezpośrednio w terenie. Nie odmawiaj rozmowy z rachmistrzem. Skontaktuje się on z Tobą osobiście lub zadzwoni, a na wyświetlaczu telefonu pojawi się numer 22 828 88 88. Pamiętaj, że rachmistrz chce Ci pomóc w spisie! Jeśli jesteś w danej chwili zajęty i nie masz czasu, ustal inny możliwie szybki termin rozmowy. Jeśli chcesz się upewnić czy to prawdziwy rachmistrz zadzwoń do Koordynatora GBS w Bodzechowie na nr 690027057.

Uwaga!
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z nałożeniem kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną, a osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do jej przestrzegania.